شبکه آموزش

 • صبحی دیگر - دکتر میرغضنفری:طب سنتی/ دكتر الیاسی: طب فیزیكی / دکتر قدیری : روانشناس / منصوره رحماندوست : مشاوره خانواده

  زمان پخش: ۱۳۹۰/۰۷/۰۱ ساعت 9:0 در شبکه آموزش | ۶۱ نظر صبحی دیگر

  برنامه زنده صبحی دیگر در قالب جنگ صبحگاهی با حضور کارشناسان در حوزه های :

  علمی ، ادبی ، فرهنگی و دینی سعی در بالا بردن آگاهی مخاطبین دارد.

  این برنامه هر روز به غیر از ایام تعطیل راس ساعت ۹:۰۵ از شبکه آموزش سیما پخش می گردد.

  پیامک ویژه این برنامه : ۳۰۰۰۰۷۵

  نظرات شما به عوامل برنامه انتقال داده خواهد شد در مورد شماره تماس کارشناسان با محدودیت سازمانی مواجه هستیم در صورت موافقت مدیران و عوامل ، شماره تماس کارشناسان در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

  آدرس سایت طب سنتی http://www.tim.ir

   

  ایام هفتهنام کارشناسرشته کارشناسی
  شنبهدکتر بسکیکارشناس طبیعت و گردشگری
  یکشنبهخانم دکتر سعیده هادیروانشناس
  دوشنبهخانم دکتر منصوره رحماندوستمشاوره خانواده
  سه شنبهفرهاد فرزادی

  دکتر مهدی کرمی

  کارشناس حقوقی

  روانشناس

  چهارشنبهپروفسور پرویز کردوانیطبیعت و گردشگری
  پنجشنبهدکتر عباس گوهری

  دکتر مهدی میرغضنفری

  خانم دکتر جلالی

  کارشناس مذهبی

  طب سنتی

   

   

  موضوعات این برنامه:

  چرا بعضی ها در زندگی دیگران تجسس می کنند؟
  کاغذ رنگی
  ملاک شما برای قضاوت در مورد دیگران کدام است؟
  گفتگو با منصوره رحماندوست مشاوره خانواده
  معرفی کتاب بی بی شهرزاد – شیوا ارسطویی
  دیگ سنگی: مرغ لونگی (غذای محلی تالش)
  گفتگو با دکتر میرغضنفری (متخصص طب سنتی)
  قاب رنگی
  کلیپ گیله مردان خدا قوت
  گفتگو با دکتر الیاسی (کارشناس طب فیزیکی)
  معرفی کتاب بی خبری – میلان کوندرا
  گفتگو با دکتر قدیری – روانشناس

  گفتگو با نیما کرمی، مجری برنامه صبحی دیگر
  در تلویزیون با برنامه «چاووش» دیده شدم
  با شروع برنامه صبحگاهی «صبحی دیگر» گام جدیدی در برنامه‌­های تاک‌شو برداشته شد. صبحی دیگر، با اجرای نیما کرمی چند ماهی است از آنتن شبکه آموزش سیما پخش می‌شود و نوعی جدید از اجرای او را به نمایش گذاشته است. کرمی از ۱۶سالگی با بازی در سریال «روزه‌داران کوچک» پا به عرصه تلویزیون گذاشت و سال ۷۵ در «جنگ جوان» درخشید.

  وی اواخر آن سال نیز در کنار پدرش، شهریار کرمی در زمینه دوبله به فعالیتش ادامه داد تا این‌که سال ۷۶ به عنوان گوینده جذب رادیو شد. در کنار گویندگی، برنامه‌هایی نظیر الو مسابقه،‌ مسابقه چاووش، شمارش معکوس،‌ سفره نور، با شبنم تماشا، سلام مسابقه و دوراهی را نیز در تلویزیون اجرا کرد. صبحی دیگر بهانه‌ای بود تا با او درباره فعالیتش در عرصه تلویزیونی و رادیو گفتگویی داشته باشیم.

  نیما کرمی که تجربه حضور در رادیو را داشته و پدرش نیز از پیشکسوتان تهیه‌کنندگی در این رسانه است، چه می‌شود که بیشتر مخاطبان او را با اجرا در تلویزیون می‌شناسند؟

  در وهله اول باید گفت چون تلویزیون رسانه‌­ای چندوجهی است و تصویر به میزان زیادی دخیل است. اما صددرصد این گفته را قبول ندارم، چون مخاطبان رادیویی من هم مخاطبان کمی نبوده‌اند. قبل از تصویب قانون منع حضور مجریان به طور همزمان در رادیو و تلویزیون من در هر دو رسانه فعالیت داشتم تا این که ۲ سال پیش فعالیت رادیویی‌ام را تنها در شبکه جهان و در برنامه‌ای با نام «جوان ایرانی سلام» ادامه دادم.

  به طور کلی مجریانی که از رسانه رادیو به سمت تلویزیون می‌آیند به چه میزان تاثیرات مثبت این رسانه را در کارشان دخیل می‌کنند؟

  رادیو درست مثل تئاتر است برای سینما! رادیو رسانه‌ای پایه است و اصولا کسانی که از این رسانه به تلویزیون می‌آیند، ماندگاری و نیز جایگاه محکم‌تری را از آن خود می‌کنند.

  تکنیک‌هایی که گویندگان در رادیو فرا?می‌گیرند از جمله فن بیان و … آیا با ورودشان به مدیوم تلویزیون و لحن محاوره‌ای که در اجرای تلویزیون به خود می‌گیرند روی تکنیک‌های رادیویی‌شان تاثیر منفی نمی‌گذارد؟

  ابتدا بگویم، آن تفکیکی است که شما برای گوینده در رادیو و مجری در تلویزیون قائل شدید. به طور کلی رادیو هم نیازمند مجری است و هم گوینده این طور نیست که رادیو تنها از روی متن می‌خواند، بسیار متفاوت است. طبعا آنهایی که در رادیو گویندگی کرده‌اند و بیشتر در این رشته تخصص دارند، نمی‌توانند در تلویزیون مجریان موفقی باشند، اما در رادیو به مجری بسیار نیاز است. مثلا در برنامه جوان ایرانی سلام به هیچ عنوان از روی متن اجرا نمی کردیم و فقط بخش‌های طنز برنامه توسط نویسنده نوشته می‌شد. به هر حال کسی که با این شیوه در رادیو اجرا کرده باشد، می‌تواند در تلویزیون نیز از فن اجرا بهره بگیرد، وگرنه تنها می‌بایست شعرخوانی کند ضمن این که معتقدم فن بیان در هر دو مدیوم لازم و ضروری است، در رادیو صددرصد و در تلویزیون خیلی کمتر.

  شما در ابتدای پاسخ نوعی طبقه‌بندی بین‌گوینده و مجری در رادیو قائل شدید که احساس کردم در این طبقه‌بندی به مجری جایگاه بالاتری نسبت به گوینده اختصاص می‌دهید؟ در حال حاضر رادیو به مجری بیشتر نیاز دارد یا گوینده؟

  اصلا… من چنین عقیده‌ای ندارم به نظرم هر کسی جایگاه خاص خودش را دارد و رادیو در سطح فعلی به همه چیز نیازمند است چه به لحاظ امکانات و نیروی انسانی چه در سطح مدیریتی. ما فقط تعداد انگشت‌شماری استاد قدیمی در حوزه گویندگی رادیو داریم، وگرنه پس از آخرین دوره‌ای که گوینده‌های جدیدی از جمله فرزاد حسنی، نیما رئیسی، فرشید منافی، زهره هاشمی، دکتر محمد نظری، نغمه مهرپاک، رضا رشیدپور، فاطمه صداقتی، وحید جلیل‌وند و… جذب این رسانه شدند، از سال ۷۵ و ۷۶ افراد جدیدی که در رادیو ماندگار بشوند، وارد این عرصه نشده‌اند که به عنوان برترین‌های این رسانه شناخته شوند.

  بنفشه رافعی یکی از همین نیروهای جدیدی است که اتفاقا چهره نیز شده است؟

  اگر اشتباه نکنم. بنفشه رافعی از رادیو اصفهان جذب صدای مرکز شد و پیش از این برهه زمانی نیز در رادیو فعالیت می‌کرد. منظور من به طور خاص گوینده‌هایی بود که در اواسط دهه ۷۰ انتخاب شده‌اند.

  به طور کلی به دلیل ضعف‌هایی که نام بردم، رادیو مخاطبان سال‌های قبل خودش را ندارد، مثلا رادیو پر شنونده‌ای مثل شبکه جوان به دلیل تغییرات گسترده‌ای که ایجاد شده به تنها چیزی که فکر می‌کند، سطح سلیقه مخاطب است و همین عامل سبب می‌شود این رادیو شنوندگان خود را از دست بدهد و همچنین گوینده و مجریانش را.

  ولی بخشی از سوالم بی‌جواب ماند و آن این که تعدادی از گویندگان پیشکسوت معتقدند که ماندگاری گوینده در رادیو بیشتر از مجری است و فکر می‌کنم جواب قبلی شما نیز به نحوی روی این مساله صحه می‌گذاشت، درست است؟

  بله، من هم قبول دارم گوینده همیشگی است و با صدا و بیانی زیبا می‌تواند همواره در رادیو ماندگار شود، اما همیشه در یک سطح می‌ماند و اتفاق خاصی برایش نمی‌افتد. گوینده در کارش کمتر از پویایی بهره می‌گیرد ضمن این که احترام زیادی برای همه استادانم در این حرفه قائلم، فکر می‌کنم اتفاق حرفه‌ای بیشتری در مسیر مجریان رادیو به وجود می‌آید تا گویندگان.

  اگر موافق باشید برویم سراغ برنامه «صبحی دیگر» به نظر می‌رسد این برنامه سبک جدیدی از اجرای نیما کرمی را در اختیار مخاطب قرار داده، پیش از این نیز در چنین سبک و سیاقی برنامه‌هایی را داشته‌اید؟

  در این فصل زندگی‌ کاری‌ام، بسیار خوشحالم که صبحی دیگر به من پیشنهاد شده است قبل از این نیز چنین مدل برنامه‌هایی را اجرا می‌کردم ولی پس از مدتی ژانر اجرایم تغییر کرد و بیشتر به سمت مسابقات تلفنی و جشن‌ها و اعیاد متمایل شدم.

  نخستین دلیل هم رفتن به سربازی بود که با فاصله‌ای ۲ ساله مرا از یاد تهیه‌کنندگان برد و پس از بازگشت مجدد به تلویزیون با برنامه «چاووش» ‌که برنامه پرتابلی بود آرام‌آرام به سبک قدیم اجرایم بازگشتم. آن برنامه بسیار دیده شد، اما پس از آن نیز ژانرهای دیگری از اجرا به من پیشنهاد شد.

  برنامه‌ای مثل صبحی دیگر که در زیر مجموعه تاک‌ شوها قرار می‌گیرد برای اجرا نیازمند چه تکنیک‌هایی است؟

  مجری تاک شو نیز مثل دیگر ژانرهای اجرا می‌بایست از برخی استانداردهای اولیه برخوردار باشد مثل بیان، چهره، تیپ و پارامترهای دیگر ازجمله مخاطب‌پسند بودن و داشتن اطلاعات عمومی و حالا وقتی در یک تاک‌شو قرار می‌گیرد. زمانی موفق خواهد بود که در اجرا و برنامه زندگی کند، خارج از هر ادای اضافه‌ای احساس می‌کنم در چنین برنامه‌هایی اگر زندگی جریان داشته باشد یک گفتگوی موفق رقم خواهد خورد، درست مثل الان که من با شما صحبت می‌کنم. خیلی‌ها در این سال‌ها وارد این ژانر شدند و اجرا کردند. ولی الان کجا هستند؟ رسانه بی‌رحم است و شکی نیست که اگر خودت نباشی براحتی کنار گذاشته می‌شوی.

  نیما کرمی در اجرای صبحی دیگر چه خلاقیتی را از خود بروز می‌دهد؟

  در این برنامه سعی کردم تا جایی که می‌توانم رادیو را وارد تلویزیون کنم و همان نیما کرمی باشم که در رادیو جوان اجرا می‌کرد. موفقیت من در آن برنامه به این خاطر بود که تلاش می‌کردم تا حد امکان خودم باشم، چراکه با بینش مدیر آن زمان آقای احمدی بر جذب حداکثری مخاطب می‌‌اندیشیدیم. صبحی دیگر بی‌گواه آمار رسیده از مرکز تحقیقات سازمان، بیشترین مخاطب را در بین برنامه‌های صبحگاهی دارد. این مساله مسلما به خلاقیت صرف مجری بستگی ندارد، ما در مدیریت کلان شبکه دکتر پورحسین را داریم که فردی رسانه‌ای است و بخوبی می‌داند چه گروهی را برای موفقیت یک برنامه دور هم جمع کند. در این برنامه حتی اگر خلاقیت صرف‌ نیز به کار نرفته باشد، فضایی کاملا رسانه‌ای و ارتباط حرفه‌ای بین عوامل در کنار تهیه‌‌کننده جوانان خوش‌آتیه‌ای به پرمخاطب شدن برنامه کمک می‌کند.

  ضمن این که با دعوت از مهمانان که عمدتا چهره نیستند روند تخصصی گفتگوها به بهترین نحو پی گرفته می‌شود و شما به عنوان مجری اصلی در بخش‌های دیگری هدایت گفتگوها را در دست دارید که در این بین مخاطب خسته نمی‌شود؟

  من در بخش‌‌های حقوقی، ایمنی، طبیعت‌‌شناسی ایران و پزشکی ایرانی به طور خاص حضور دارم و در بخش‌های دیگر نیز اگر احساس کنم حلقه گمشده‌ای در ارتباط مهمان با مجری ـ کارشناس وجود دارد، وارد بحث می‌شوم و با مثال‌های عامیانه گفتگو را هدایت و از حالت خشک و کاملا تخصصی آن را خارج می‌کنم.

  شما در خلال اجرایتان برخی جملات تبلیغاتی هم دارید مثل این که شما بیننده شبکه آموزش هستید، این در اجرا برگرفته از خلاقیت شماست یا اکتسابی است؟

  در ابتدای حضورم در این برنامه دکتر پورحسین می‌خواستند واژه‌هایی را ابداع کنم که خاص خودم باشد و همواره تلاش کردم که پارادوکس معنایی در نوع اجرایم ایجاد شود که طنز موقعیت را نیز به دنبال داشته باشد، مثلا می‌گویم «شما می‌دانید که بیننده شبکه ۷ شبکه آموزش هستید.» پس تکرار نمی‌کنم که شبکه ۷ شبکه آموزش را می‌بینید. خوب این جمله مسلما به ‌مذاق بیننده بامزه می‌آید ضمن این که جرقه‌ای در ذهنش ایجاد می‌شود که برنامه‌ای متفاوت را حداقل به لحاظ کلید واژه‌ها پیش‌رو دارد.

  جریان ایستادنتان میان استودیو و در فضایی تاریک چیست؟

  این ایده تهیه‌کننده ما بوده است این که مجری سلام اول صبحش را در تاریکی استودیو تقدیم مخاطب کند و به نوعی از تاریکی به روشنایی بیاید و در خداحافظی نیز رجعتی از روشنایی به تاریکی داشته باشد.

  قصد دارید اجرای مسابقه را ادامه دهید یا در تاک شوها بمانید؟

  مسابقه را هنوز هم دوست دارم، اما از نوع تلفنی آن خسته شده‌ام با شرط آن که دوستان تهیه‌کننده تصور نکنند نیما کرمی تنها توان اجرای مسابقات تلویزیونی را دارد. به این کار ادامه می‌دهم ضمن این که علاقه شخصی‌ام به نوعی از اجراست که بتواند بیشتر خودم را نشان دهم.

  گزارش پشت صحنه برنامه صبحگاهی شبکه آموزش
  «صبحی دیگر» در راه است
  سال‌هاست شبکه‌های مختلف سیما برای بینندگان سحرخیز ما برنامه‌های صبحگاهی خود را در وقت بامدادی تدارک دیده‌اند و باوجود شباهت‌های ساختاری و محتوایی، هر یک به طور نسبی مخاطبان خاصی را به تفکیک شبکه‌ها پیدا کرده‌اند… در این میان شبکه آموزش سیما مدتی است با برنامه «صبحی دیگر» یک تاک شوی دیگر صبحگاهی را روی آنتن دارد که می‌توان گفت پس از تجربه موفق «مردم ایران سلام»، برنامه‌ای متفاوت را نسبت به دیگر صبحگاهی‌های گفتگو محور شاهد باشیم.

  این برنامه با رویکرد آموزشی سعی دارد تا گفتگوهایی را در حوزه مسائل مختلف چون فرهنگ و هنر، رسانه، بهداشت روان، اقتصاد و خانواده، محیط زیست، اخلاق خانواده و… پیش برد.

  هر چند از قبل با رامین موسوی‌ملکی (تهیه‌کننده صبحی دیگر) هماهنگ کرده‌ایم، مدتی معطل می‌شویم و وقتی اجازه ورودمان صادر می‌شود که یکی از کارمندان حراست تا جلوی در ورودی استودیو همراهی‌مان می‌کند… نمی‌رود تا موسوی ما را ببیند و به داخل دعوتمان کند.

  روز ـ داخلی ـ ساعت ۴۵/۱۰

  اینجا در استودیوی ۱۲ لحظات پایانی برنامه در حال گذر است. موسوی بی‌سیم به دست در انتهای اتاق رژی با فرزاد حسنی گرم صحبت است و همزمان مانیتورهای مقابلش را چک می‌کند. همه عوامل در تکاپو هستند تا برنامه در این دقایق، آنتن را به سلامت ترک کند. ما هم در اتاق رژی منتظر می‌مانیم که فرصتی دست دهد تا بتوانیم با عوامل برنامه درخصوص این برنامه همکلام شویم.

  فضای فانتزی و جذابیت‌های بصری

  رامین موسوی از جمله تهیه‌کننده‌هایی است که برنامه‌هایش را با وسواس خاصی روی آنتن می‌فرستد. پس از اتمام «صبحی دیگر» زمانی که عوامل استودیو را ترک می‌کنند و موسوی نفس راحتی می‌کشد ما را به داخل استودیو هدایت می‌کند و گفتگویمان را در فضای دکور صبحی دیگر انجام می‌دهیم. از موسوی دلیل حضور فرزاد حسنی را می‌پرسیم که می‌گوید: «ایشان که در کنار محمدعلی اینانلو، ندا سپانلو، ندا نظربلند، دکتر تیموری و… به عنوان مجری ـ کارشناس حضور دارند، قرار است از چند روز دیگر بخشی را با عنوان رسانه و تلویزیون اجرا کنند.»

  از جمله ویژگی‌های بصری صبحی دیگر، دکوری شاد با رنگ‌های زنده و متنوعی است که فضایی خاص را پیش روی بیننده ترسیم می‌کند. این ویژگی در ساختار و عنوان بندی بخش‌ها و آیتم‌های مختلف برنامه نیز مشهود است.

  موسوی به ساختار فانتزی برنامه اشاره می‌کند و می‌گوید: «من به یک اصل اعتقاد دارم که نگاه‌هایمان باید مدرن و جوان پسند باشد و با همین ساختار گفتگوهایمان را نیز پیش می‌بریم. چون باتوجه به بحث آموزشی برنامه در وهله اول می‌بایست جذب مخاطب را مدنظر داشته باشیم و به همین دلیل از همان ابتدا نسبت به وله‌ها و دکور برنامه خیلی حساسیت داشتیم و آقای پیمان قانع (طراح دکور برنامه) نیز در بهره‌گیری از این فضای فانتزی خیلی تلاش کردند و در نهایت به یک نقطه نظر مشترک رسیدیم.»

  گفتگوی جذاب با مهمانانی که چهره نیستند

  صبحی دیگر به طور کامل شامل دوبخش گفتگویی است که در خلال این گفتگوها آیتم‌هایی با رویکرد تفریحی ـ آموزشی پخش می‌شود . هر چند تلاش شده است تا کارشناس‌های این برنامه از بین افراد صاحب‌نام و مورد قبول مخاطبان انتخاب شوند ولی در دعوت از مهمانان کمتر از افراد چهره بهره برده می‌شود. با وجود این مسیر گفتگوها به نحوی هدایت می‌شود که جذابیت لازم را برای پیگیری مخاطب به دنبال دارد. از طرفی جنبه آموزشی که محتوای اصلی برنامه است نیز حفظ می‌شود.

  نیما کرمی (مجری برنامه) که پیش از این تجربه همکاری با رامین موسوی ملکی را در شبکه ۲ سیما داشته است، درخصوص نحوه اجرای صبحی دیگر می‌گوید: «می‌توان گفت مدل جدیدی از اجرا در این برنامه ارائه می‌شود، چرا که هم مجری ـ کارشناس‌ها و هم بنده سعی داریم که مقابل دوربین زندگی کنیم و همه تلاشمان این است که خودمان باشیم. دلیل جذابیت گفتگوهایمان نیز شاید همین باشد که ما ادای اجرا کردن را درنمی‌آوریم و نمی‌گوییم وای، ما چقدر آدم‌های مهمی هستیم.»

  آموزش علمی و ملموس برای مخاطب

  دکتر ندا نظربلند، کارشناس بخش بهداشت روان درخصوص مباحث آموزشی این بخش می‌گوید: «سعی داریم جنبه‌های بهداشت روان را به نوعی به خانواده‌ها آموزش ‌دهیم که در جهت دو محور اصلی سلامت روان‌شناختی و بهداشت روانی برای مخاطبان اطلاع‌رسانی کنیم، البته به زبان ساده و علمی، چرا که پیشگیری بهترین درمان است که این مهم با آموزش عملی و ملموس قابل انجام است.»

  وی ادامه می‌دهد: «همه تلاشمان در پیشبرد این گفتگوها این است که خیلی سنگین و پیچیده نباشد و در عین حال درباره موضوعات روان‌شناسی باشد که کمتر در شبکه‌های دیگر به آنها پرداخته می‌شود.»

  تغییر در سری جدید صبحی دیگر شبکه آموزش
  جام جم آنلاین: رامین موسوی ملکی ، تهیه‌کننده برنامه صبحگاهی «صبحی دیگر» شبکه آموزش از اعمال تغییرات در این برنامه خبر داد.

  ببه نقل از روابط عمومی شبکه آموزش سیما،سید رامین موسوی در گفتگویی اعلام کرد: سری جدید «صبحی دیگر» همراه با تغییراتی از هفته دیگر به روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

  این تهیه‌کننده در ادامه افزود: ما سعی کردیم از رنگ‌های شاد و متنوع در برنامه استفاده کنیم؛ رسالت شبکه آموزش این است که برنامه‌های آموزشی را در قالب برنامه‌های جذاب ارائه دهد.

  وی عنوان کرد: آشنایی با شغل‌های مختلف،‌غذاهای محلی، کوک (آموزش خیاطی)، یکی از ما دو نفر، نان حلال که به دلیل تاکید سازمان ۵۰ قسمت آن نیز ضبط شده، نماهنگ موضوعی، آشنایی با شهرهای مختلف، پاورقی (معرفی کتاب)، طبیعت(مستند زندگی پروفسور کردوانی و بیسکی) حقوقی، مد و …، آیتم‌های برنامه در سری جدید هستند.

  موسوی همچنین بیان کرد: نیما کرمی، امیر نیکزاد، ندا ملکی، آزاده نامداری، ندا نظربلندی، مهدی تیموری، مهیار مهرآذر، هدا ایزدی و مارال دوستی مجریان بخش‌های مختلف «صبحی دیگر» هستند.

  برنامه زنده «صبحی دیگر» با پرداختن به مسائل عمومی و تخصصی روزانه و انتقال نکات آموزشی و کلیدی از زبان کارشناسان مربوطه با اجرای نیما کرمی پخش می شود. برنامه «صبحی دیگر» به تهیه‌کنندگی رامین موسوی  ملکی و کارگردانی محمدرضا درخشان هر روز ساعت ۹ تا ۱۱ از شبکه آموزش پخش می‌شود.

  خرید این برنامه از آرشیو میهن سیما

نظر بدهید


نظرات (61)

پاسخ دادن
محمد جعفری » ۰۲٫ دی, ۱۳۹۰

سلام . اگه امکان داره ادرس جناب دکتر میر قضنفری را برای ایمیل من بفرستید ممنون میشم

پاسخ دادن
بهناز ربیع پور » ۲۲٫ اردیبهشت, ۱۳۹۱

ضمن عرض سلام و تشکر از برنامه های بسیار خوب و مفیدتون لطفاً اگر امکان دارد آدرس و تلفن دکتر میر غضنفری را برای من ایمیل نمایید . با تشکر و احترام

پاسخ دادن
علی » ۲۷٫ تیر, ۱۳۹۱

دوستانی که مایلنند فایلهای سخنرانی دکتر میرغضنفری را دانلود نمایند یا مسائل طبی و فیلهایی دیگر در زمینه طب ایرانی اسلامی دانلود نمایند به http://www.tebbodin.blogfa.com سر بزنند

پاسخ دادن
raheleh mohamadi » ۰۳٫ تیر, ۱۳۹۱

salammmmmmmmmmmmmmmm
khaste nabashid.torokhoda adress dr mirghazanfari ra behem bedid.
Ba tashakor

پاسخ دادن
علی » ۲۷٫ تیر, ۱۳۹۱

دوستانی که مایلنند فایلهای سخنرانی دکتر میرغضنفری را دانلود نمایند یا مسائل طبی و فایلهایی دیگر در زمینه طب ایرانی اسلامی دانلود نمایند به http://www.tebbodin.blogfa.com سر بزنند از نظرات شما بهرهمند می شویم

پاسخ دادن
ربابه خندانی » ۰۲٫ دی, ۱۳۹۰

سلام وخسته نباشید لطفا شماره تلفن وآدرس دکترمهدی میرغضنفری را برای ما ارسال کنید.

با تشکرات فراوان

پاسخ دادن
ehsan » ۲۳٫ دی, ۱۳۹۰

salam.man bavasire dakheli daram hamchenin prustad 36 salame lotfan rahnemayi konid

پاسخ دادن
ناصری » ۰۵٫ بهمن, ۱۳۹۰

سلام وخسته نباشید لطفا شماره تلفن وآدرس دکترمهدی میرغضنفری را برای من ارسال کنید.

با تشکرات فراوان

پاسخ دادن
میثم سلطانی » ۱۳٫ بهمن, ۱۳۹۰

سلام . اگه امکان داره ادرس جناب دکتر میر قضنفری را برای ایمیل من بفرستید ممنون میشم

پاسخ دادن
اکرم احمدی » ۱۴٫ شهریور, ۱۳۹۱

سلام لطفا آدرس مطب میر غضنفری را برای من ایمیل کنید. با تشکر فراوان.

پاسخ دادن
الهام محمدی باقری » ۰۳٫ اسفند, ۱۳۹۰

با سلام ,اگر شماره و آدرس دکتر میر غضنفری را برایم ارسال بفرمایید بسیار سپاسگزارم.

پاسخ دادن
زهرا محمدی » ۰۴٫ اسفند, ۱۳۹۰

سلام ممنون از برنامه خوبتون ادرس و تلفن دکتر میرغضنفری را برایم ایمیل کنید

پاسخ دادن
مریم حیدری » ۱۳٫ اسفند, ۱۳۹۰

سلام برنامه تان خیلی عالی است
فقط من نیاز به آدرس مطب دکتر مهدی میر غضنفری دارم که نمیتوانم آن را پیدا کنم خواهش میکنم برام ایمیل کنید
چون یکی از عزیزان یه بیماری سخت داره
ممنون

پاسخ دادن
امید امیدی » ۱۵٫ اسفند, ۱۳۹۰

سلام لطفا شماره و آدرس دکتر میر غضنفری را برایم ارسال بفرمایید ممنون میشم.

پاسخ دادن
سرشکی » ۱۹٫ اسفند, ۱۳۹۰

salam lotfan adres va shmarey doctor mir ghzanfari ra bram emil konid ba tashkor

پاسخ دادن
آذر قادری » ۰۵٫ فروردین, ۱۳۹۱

سلام

عکس های بخش سه پایه را از کدام سایت می توان پیدا کرد؟

پاسخ دادن
رضا امیری » ۰۸٫ اردیبهشت, ۱۳۹۱

عرض سلام و خسته نباشید خواهشمندم اگه امکان داره ادرس مطب و شماره تلفن مطب دکتر میر غضنفری طب سنتی را برایم ایمیل کنید با تشکر

پاسخ دادن
زهره فتح اللهی » ۰۹٫ اردیبهشت, ۱۳۹۱

سلام وخسته نباشید
ازبرنامه خوبتان تشکر میکنم مخصوصا بخش طب سنتی خواهشمندم در خصوص موضوعاتی در این بخش صحبت شود که در زندگی روزمره کاربردی تر هستند و بتوان اجرا نمود با توجه به فصل وخوراکیهای فصل با ارزوی موفقیت روز افزون

پاسخ دادن
نسیم کبیری » ۲۷٫ اردیبهشت, ۱۳۹۱

سلام.ببخشید میشه لطف کنین ادرس و یا شماره ای از اقای دکتر میر غضنفری به من بدین.با تشکر

پاسخ دادن
نرگس کبیری » ۰۶٫ خرداد, ۱۳۹۱

باسلام.لطفا خواهشا شماره دکترمیرغضنفری یا ادرس مطبشونو بذارید توبرنامه یا ایمیل کنید.اخه چرا انقد بی اعتنا هستید به بینندگان؟؟؟؟؟واقعا که

پاسخ دادن
کریم » ۱۲٫ خرداد, ۱۳۹۱

آیا سخنرانی های طب سنتی را می شود دانلود کرد

پاسخ دادن
علی » ۲۷٫ تیر, ۱۳۹۱

sدوستانی که مایلنند فایلهای سخنرانی دکتر میرغضنفری را دانلود نمایند یا مسائل طبی و فیلهایی دیگر در زمینه طب ایرانی اسلامی دانلود نمایند به http://www.tebbodin.blogfa.com سر بزنند

پاسخ دادن
مهناز » ۲۰٫ خرداد, ۱۳۹۱

آدرس مطب دکتر غضنفری را لطفا برام ایمیل کنید!!!!

پاسخ دادن
هورشید همتی » ۲۳٫ خرداد, ۱۳۹۱

با سلام لطفا از آقای دکتر فرزادی بپرسید که اگر چند سال زن وشوهر از هم جدا زندگی کنند می تواند ملاک تقاضای طلاق باشد.متشکرم

پاسخ دادن
مریم » ۲۴٫ خرداد, ۱۳۹۱

سلام وخسته نباشید لطفا شماره تلفن وآدرس دکترمهدی میرغضنفری را برای من ارسال کنید.

پاسخ دادن
قدوسی » ۲۸٫ خرداد, ۱۳۹۱

عرض سلام و خسته نباشید خواهشمندم اگه امکان داره ادرس مطب و شماره تلفن مطب دکتر میر غضنفری طب سنتی را برایم ایمیل کنید با تشکر

پاسخ دادن
مهتاب محمودیان » ۳۰٫ خرداد, ۱۳۹۱

لطفا آدرس مطب و شماره تلفن دکتر فرهاد فرزادی رو برام ایمیل کنید.خیلی ضروریه.ممنونم

پاسخ دادن
محدثه عیدگاهیان » ۰۷٫ تیر, ۱۳۹۱

باسلام
لطفا ایمیل آقای دکتر میرغضنفری را برای من ایمیل کنید چون از طریق تلفن مطب ایشون نمیشه صحبت کرد و من هم یه مورد اورژانسی دارم،پدربزرگم خیلی مریضه،تومشهدپاشوعمل کردن الان عفونت داره خوب نمیشه،ممکنه عفونت همه جای بدنشوبگیره…

پاسخ دادن
محدثه عیدگاهیان » ۰۸٫ تیر, ۱۳۹۱

باسلام
لطفا ایمیل آقای دکتر میرغضنفری را برای من ایمیل کنیدچون از طریق تلفن مطبشون نمیشه صحبت کرد و من هم یه مورد اورژانسی دارم پدربزرگم خیلی مریضه.واقعا ممنون میشم…

پاسخ دادن
محدثه عیدگاهیان » ۰۸٫ تیر, ۱۳۹۱

باسلام
لطفاایمیل آقای دکترمیرغضنفری را برای من ایمیل کنید.
واقعاممنون میشم…

پاسخ دادن
سعید » ۱۰٫ تیر, ۱۳۹۱

با تشکر وخسته بخاطر برنامه خوب واموزندتان می خواستم اگر امکان دارد ادرس ویا شماره تلفن مطب دکتر میرغضنفری را برای من بفرستیدباتشکر.۰۹۱۲۱۴۰۵۰۳۳

پاسخ دادن
مینا چ » ۱۲٫ تیر, ۱۳۹۱

باسلام وتشکر از برنامه خوبتون.لطفا شماره تلفن اقای دکتر میرغضنفری را برایم ایمیل نمایید. ضرورتا نیازمندم. با تشکر

پاسخ دادن
سیمین دانائی راد » ۲۰٫ تیر, ۱۳۹۱

با سلام و عرض تشکر از برنامه بسیار آموزنده و جذابتون تمامی بخشهای برنامتون عالیه خصوصا مباحثی که با حضور آقای دکتر میر غضنفری ارائه می نمایید

پاسخ دادن
سیمین دانائی راد » ۲۰٫ تیر, ۱۳۹۱

در صورت امکان اگر محبت بفرمایید آدرس مطب دکتر میر غضنفری را برایم ایمیل کنید ممنونتان میشوم با تشکر

پاسخ دادن
امیرحسین جعفری » ۲۹٫ تیر, ۱۳۹۱

سلام از بنامه ی عالی تون تشکر میکنم
لطفا آدرس و شماره تلفن دکتر میر غضنفری را برایم ایمیل کنید
نیاز دارم
با تشکر

پاسخ دادن
ali taghati » ۰۵٫ مرداد, ۱۳۹۱

lotfan adres va shomare telefone matab dr mirghazanfari ra baram befrestod.

پاسخ دادن
فرناز محمدی » ۱۰٫ مرداد, ۱۳۹۱

با سلام اگر ممکنه آدرس و شماره تلفن دکتر مهدی میر غضنفری رو برای من ایمیل کنید
با تشکر

پاسخ دادن
معصومه ابراهیمی » ۱۲٫ مرداد, ۱۳۹۱

نظری ندارم.

پاسخ دادن
معصومه ابراهیمی » ۱۲٫ مرداد, ۱۳۹۱

لطفا” آدرس و شماره تلفن مطب دکتر مهدی میرغضنفری (متخصص طب سنتی) را به من ایمیل کنید.

پاسخ دادن
مریم حبیبی » ۱۳٫ مرداد, ۱۳۹۱

سلام خسته نباشید من نزدیک ۲ساله که به رماتیسم مبتلا شدم و تقریبا یک ساله که درمان رو با گیاهان دارویی شروع کردم اما بهیود لازم رو پیدا نکردم خواهش میکنم شماره یا آدرس مطب دکتر میر غضنفری رو بهم بدین تا با ایشون مشورت کنم دیگه واقعا دارم ناامید میشم خیلی ممنون برنامه ی شما نقطه ی امید دوباره من شد.

پاسخ دادن
فاطمه حسینزاده » ۱۴٫ مرداد, ۱۳۹۱

سلام، میخواستم خواهش کنم که در صورت امکان، آدرس مطب خانم دکتر هادی را برای من ایمیل کنید.
متشکرم

پاسخ دادن
فائزه عسکری » ۱۸٫ مرداد, ۱۳۹۱

با سلام
من به تازگی بیننده این برنامه شده ام و خیلی به مبحث طب سنتی این برنامه علاقه دارم.اگر بخواهم تمام برنامه های قبلی طب سنتی را داشته باشم باید چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

پاسخ دادن
فائزه عسگری » ۱۸٫ مرداد, ۱۳۹۱

با سلام
اکه امکان داره ایمیل دکتر میرغضنفری را به ایمیل من ارسال کنید.
ممنونم

پاسخ دادن
بهناز مهانیان » ۲۱٫ مرداد, ۱۳۹۱

mishe adrese o shomare telefone matabe doktor mir ghazanfari ro baram e-mail konid

پاسخ دادن
زهرا رفیعی » ۲۲٫ مرداد, ۱۳۹۱

سلام، بابت برنامه خوبتون ممنون.
لطفا شماره مطب دکتر میر غضنفری رو برای من ایمیل کنید. تشکر

پاسخ دادن
sara ellyon » ۰۳٫ شهریور, ۱۳۹۱

درود

برنامه طب سنتی بسیار عالی است . ایکاش مثل شبکه جام جم که متن برنامه پزشکی رو در اینترنت در دسترس قرار دادند شما هم متن سخنان دکتر مهدی میرغضنفری را در دسترس قرار میدادید . چون در ایران متاسفانه سایت یوتیوب فیلتر هست :-( نمیشه برنامه ها رو دید .

پاسخ دادن
نازلی » ۲۲٫ شهریور, ۱۳۹۱

میدونم فایده ای نداره، ولی کاش میشد ادرس یا شماره تلفن دکتر میرغضنفری رو اعلام میکردین، مگه راه دوری میره اخه؟؟؟ برای مامانم میخوام… چندین ساله که مشکل بواسیر داره که با عمل هم خوب نشده … با اینکه بی معرفتین ولی از برنامتون و مجری های باحالش ممنون ..

پاسخ دادن
شعله قلی پور » ۲۳٫ شهریور, ۱۳۹۱

لطفا شماره تماس دکترمیرغضنفری رو واسم ایمیل کنید

پاسخ دادن
علی » ۳۱٫ شهریور, ۱۳۹۱

برای اطلاع از مطب دکتر میر غضنفری به این وبلاگ رجوع کنیدwww.tebbodin.blogfa.com

پاسخ دادن
marjan movahed » ۰۶٫ مهر, ۱۳۹۱

ضمن عرض سلام و تشکر از برنامه های بسیار خوب و مفیدتون لطفاً اگر امکان دارد آدرس و تلفن دکتر میر غضنفری را برای من ایمیل نمایید . با تشکر و احترام

پاسخ دادن
علیرضا آزاد » ۱۳٫ مهر, ۱۳۹۱

با سلام.اگر ممکن است آدرس و شماره تلفن دکتر میر غضنفری را برایم ایمیل کنید.خانواده ام قبلا به ایشان مراجعه میکردند اما مثل اینکه آدرس و تلفن ایشان عوض شده و کسی تلفن را جوابگو نیست.با تشکر

پاسخ دادن
معصومه عظیمی » ۱۸٫ مهر, ۱۳۹۱

ضمن عرض سلام و تشکر از برنامه های بسیار خوب تان لطفاً اگر امکان دارد آدرس و تلفن دکتر میر غضنفری را برای من ایمیل فرمایید . من از بیماری نورآلژی رنج میبرم واقعا” زندگی برایم سخت شده است لطفا” کمکم کنید باسپاس

پاسخ دادن
منصوره سادات طباطبایی فر » ۲۲٫ مهر, ۱۳۹۱

با سلام و تشکر از برنامه های بسیار خوب طب سنتی با حضور دکتر میر غضنفری

پاسخ دادن
عطیه کریمی » ۲۲٫ مهر, ۱۳۹۱

باسلام ودرود

من فقط روزهای پنج شنبه میتونم صبحی دیگرراببنیم ازدست اندرکاران تشکرمی کنم .

درمورد کیست تخمدان ودرمانش ازکجا میتونم اطلاعاتی بدست بیاورم
ممنون میشه راهنمایی کنید

پاسخ دادن
مونا محمدی » ۰۲٫ آبان, ۱۳۹۱

سلام لطفا شماره و آدرس دکتر میر غضنفری را برایم ارسال بفرمایید ممنون میشم.

پاسخ دادن

پاسخ دادن
ahmad » ۰۴٫ آبان, ۱۳۹۱

سلام ممنون از برنامه خوبتون ادرس و تلفن دکتر میرغضنفری را برایم ایمیل کنید

پاسخ دادن
الهه مقدم » ۰۸٫ آبان, ۱۳۹۱

با سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران گرامیتان ..

ممنون می شوم اگر امکان دارد موضوعات اشیو طب سنتی را عنوان کنید تا بتوانیم انتخاب کنیم. و اگر بخواهیم تمام جلسات طب سنتی قبلی را مشاهده کنیم باید چکار کنیم ؟ ممنون و متشکر

پاسخ دادن
فائزه » ۱۳٫ آبان, ۱۳۹۱

سلام وخسته نباشید لطفا شماره تلفن وآدرس دکترمهدی میرغضنفری را برای من ارسال کنید.

با تشکر

پاسخ دادن
رقیه فهیمی » ۱۸٫ آذر, ۱۳۹۱

سلام.برنامه فوق العاده ایست.از همه عوامل ممنونم.زوج اجرایی خیلی خوبی انتخاب کرده اید که همدیگر را کامل میکنند.من ازینکه برنامه کاریم طوریست که نمیتوانم هر روز ببینم ناراحتم ولی دوروز هم دوروزه.لطفا آدرس مطب و شماره دکتر میرغضنفری را برایم ارسال کنید لطفا.

پاسخ دادن
هنیه » ۲۳٫ آذر, ۱۳۹۱

با سلام,ممنونم از برنامه ی خوبتون.اگر امکان دارده شماره و آدرس دکتر میر غضنفری را برایم ایمیل کنید. باتشکر از لطفتون

پاسخ دادن
فاطمه مداحی » ۲۴٫ آذر, ۱۳۹۱

سلام.باتشکر از برنامه خوب وپربارتون به ویژه بخش طب سنتی.خواستم درخواست کنم شماره تلفن مطب دکتر میرغضنفری ویا وبلاگ ایشون رو دراختیار بگذارید که بتوانیم حضورا مراجعه کنیم.ممنون